Jeszcze poranny trening hokeiści GKS Tychy odbyli pod okiem Adam Bagińskiego. Popołudniu jednak poznali nazwisko nowego szkoleniowca.

Nowy szkoleniowcem GKS Tychy został 55-letni Fin – Pekka Tirkkonen, który podpisał kontrakt do końca bieżącego sezonu.

Fin pracował w czołowych europejskich ligach, a wcześniej był bardzo utytułowanym zawodnikiem. Kilkukrotnie bowiem sięgał po mistrzostwa krajowe. Występujący jako środkowy grał w najwyższych ligach Finlandii, Niemiec, Szwecji i Danii. W Finlandii i Danii po po trzy razy sięgał po mistrzostwo kraju. Z juniorską reprezentacją swojego kraju został dwukrotnie mistrzem Świata, a także brązowym medalistą. Grałteż w MŚ Elity oraz Pucharze Kanady.

Pracę trenerską Tirkkonen rozpoczynał w drugoligowym SaPKo. Cztery lata później już zaliczył swój pierwszy większy sukces, bowiem zdobył brązowy medal z zespołem SaiPy, a sam otrzymał trofeum Kaleviego Numminena. Co roku jest ono przyznawane najlepszemu trenerowi w Liidze.

Trzy sezonu później przeniósł się do Szwajcarii, gdzie z zespołem EHC Kloten wywalczył krajowy puchar. W sezonie 2018/19 pracował w Niemczech, ale po przygodzie z Grizzlys Wolsfburg wrócił do Finlandii. Prowadząc Herning Blue Fox wywalczył wicemistrzostwo kraju.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.