Już w najbliższą niedzielę (14.04.) w tyskiej Hali Sportowej odbędzie się prawdziwe święto amatorskiego futsalu. Rozegrany zostanie bowiem turniej Futsalowej Ligi Mistrzów!

Amatorskie ligi piłkarskie i futsalowe w ostatnich latach przeżywają bardzo dynamiczny rozkwit. To doprowadza do współpracy między miastami, a na mocy takiej powstał pomysł utworzenia Futsalowej Ligi Mistrzów.

W turnieju, którego gospodarzem będzie Tyska Liga Futsalu, zagrają zespoły z czterech śląskich miast – Tychów, Gliwic, Pszczyny i Chorzowa. Zostały one wyłonione dzięki lokalnym rozgrywkom, które z sezonu na sezon stają się coraz ciekawsze. – Liga Mistrzów w Futsalu to nowy projekt, którego ideą jest skonfrontowanie najlepszych amatorskich drużyn z innymi, które rywalizują w swoich miastach. Można rzec, że gra na własnym podwórku to dla tych drużyn swego rodzaju chleb powszedni, natomiast Liga Mistrzów z całą pewnością dostarczy wszystkim zawodnikom dodatkowej porcji adrenaliny i emocji – mówi Mariusz Niemczewski, koordynator turnieju i Tyskiej Ligi Futsalu.

Tychy reprezentowane będą przez trzy czołowe ekipy – Luz Blues Team, Adwokaci Śląsk oraz La Zabawę. W zawodach zagrają również Mateco, APA Group, Stado, PiotrBud, Irex Gaz, Promar IT oraz PLB Electrolux. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, a rywalizacja rozpocznie się w niedzielę o godz. 8:30. Półfinały zaplanowane są na 16:50 i 17:15, natomiast wielki finał na 17:40.

Turniej zapowiada się bardzo ciekawie, a kibice będą mogli wszystkie spotkania oglądać z wysokości trybun. – Mam nadzieję, że ten projekt przyjmie się w środowisku futsalowym i na stałe zapisze się w kalendarzu imprez w naszym mieście – dodaje Niemczewski.

Organizatorem turnieju jest Tyska Liga Futsalu reprezentowana właśnie przez Mariusza Niemczewskiego przy współpracy z GKS Futsal Tychy oraz MOSiR Tychy.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.