Futsalowe derby rozegrane zostaną dzisiaj w tyskiej Hali Sportowej. GKS Futsal podejmuje Gwiazdę Ruda Śląska w ostatnim domowym meczu.

Do zakończenia rozgrywek pierwszej ligi futsalu pozostały dwie kolejki. Tyszanie nie mają już szans na miejsce barażowe, ale w ostatnich meczach na pewno będą chcieli sięgnąć po komplet punktów.

Mecze GKS Futsal z Gwiazdą zawsze były emocjonujące i z pewnością teraz będzie podobnie. Szczególnie, że zespoły są ligowymi sąsiadami z taką samą ilością zdobytych punktów (po 28). W pierwszej rundzie rudzianie byli lepsi, pewnie pokonując GKS 4:1.

Obie ekipy mierzyły się ze sobą w 21 ligowych spotkaniach. GKS Futsal i Gwiazda wygrali po dziewięć pojedynków, a w trzech odnotowano remis. Co ciekawe w większości starć wygrywali gospodarze, a tylko raz rudzianie wygrali w Tychach. Podobnie zresztą jak i odwrotnie – GKS Futsal tylko raz sięgnął po komplet punktów w Rudzie Śląskiej.

Statystyki więc mówią, że to podopieczni Bartłomieja Nogi powinni dzisiaj wygrać pojedynek. Futsal jednak lubi zaskakiwać, choć w Tychach mają nadzieję na podtrzymanie tradycji. Początek spotkania w tyskiej Hali Sportowej o godz. 19:00.