W ostatnim meczu ligowym GKS Tychy przegrał z Ciarko STS Sanok 4:5. Dzisiaj (niedziela, 10.10.) tyszanie podejmują Zagłębie Sosnowiec.

Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego o ostatnim meczu ligowym na pewno będą chcieli szybko zapomnieć i dobrze, że już dzisiaj rozegrają kolejne starcie. Będzie to doskonała okazja do rehabilitacji i złapania swojego rytmu.

Mecz z Ciarko STS tyszanie dobrze rozpoczęli, bo już w 4. min. Olaf Bizacki dał „Trójkolorowym” prowadzenie. Na przerwę jednak prowadząc schodzili goście, którzy wyrównali w 13. min., a w 18. wykorzystali okres gry w przewadze. Nieco ponad cztery min. po wznowieniu gry po przerwie wyrównał Kamil Wróbel, a sześć min. później Alex Szczechura dał miejscowym prowadzenie. Tyszanie wówczas wykorzystali okres gry w przewadze.

Z prowadzenia tyszanie cieszyli się zaledwie trzy min. Natomiast półtorej min. przed przerwą przyjezdni pokazali charakter i wykorzystali błąd grających w przewadze tyszan strzelając gola dającego prowadzenie. GKS Tychy nie chciał jednak przegrać starcia z Ciarko STS i w 52. min. za sprawą trafienia Alexa Szczechury wyrównali. Ostatnie słowo jednak należało do gości, którzy grając 4:4 strzelili zwycięskiego gola i w pełni zasłużenie wygrali na lodowisku w Tychach.

Dzisiaj (niedziela, 10.10.) przed GKS Tychy okazja do częściowej rehabilitacji. Tyszanie bowiem podejmują Zagłębie Sosnowiec. Początek meczu o godz. 17:00.

GKS Tychy – Ciarko STS Sanok 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)
1:0 Olaf Bizacki – Alex Szczechura (04:00)
1:1 Radosław Sawicki – Julius Marva – Sami Tamminen (12:57)
1:2 Aleksi Hämäläinen – Marcin Biały – Toni Henttonen (17:32) 5/4
2:2 Kamil Wróbel – Egor Feofanov (24:30)
3:2 Alex Szczechura – Jason Seed – Bartłomiej Jeziorski (30:26) 5/4
3:3 Radosław Sawicki – Jakub Bukowski – Sami Tamminen (33:44)
3:4 Toni Henttonen – Aleksi Hämäläinen – Bogusław Rąpała (38:33) 4/5
4:4 Alex Szczechura – Michael Cichy – Christian Mroczkowski (51:07)
4:5 Toni Henttonen – Sami Jekunen (55:40) 4/4

GKS Tychy: Lewartowski (Zawalski) – Seed, Bizacki; Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Smirnov, Kotlorz; Sergushkin, Feofanov, Wróbel – Pociecha, Biro; Gościński, Galant, Jeziorski – Gruźla, Michałowski, Marzec, Ubowski, Witecki.