Drugi zespół GKS Tychy złapał delikatną zadyszkę w rozgrywkach ligowych. Tyszanie dopiero w doliczonym czasie zdobyli zwycięskiego gola w meczu z Orłem Łękawica.

Przed tygodniem podopieczni Jarosława Zadylaka doznali pierwszej porażki po ponad dwudziestu spotkaniach. W środku tygodnia pokonali w półfinale Pucharu Polski Podokręgu Tychy MKS Lędziny zdobywając gola w doliczonym czasie gry. Podobnie było w Łękawicy.

Mecz z Orłem tyszanie rozpoczęli zdecydowanie inaczej niż zwykle, bowiem to gospodarze pierwsi zaatakowali. Sip jednak zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Chwilę później był jednak już bezradny kapitulując po uderzeniu z rzutu wolnego. Gospodarze prowadzili tylko siedem minut, a GKS II odwrócił losy meczu w cztery minuty. Nowak najpierw otrzymał prostopadłe podanie od Palucha i w sytuacji sam na sam doprowadził do remisu. Chwilę później w podbramkowym zamieszaniu zdołał oddać strzał dający „Trójkolorowym” prowadzenie.

Po nieco pół godz. gry Stefaniak miał okazję, ale jego strzał zdołali zablokować obrońcy. W 39. min. defensywa GKS popełniła prosty błąd, po którym gospodarze zdołali strzelić wyrównującego gola. Po zmianie stron odważniej do ataków ruszyli podopieczni Zadylaka, ale zmarnowali kilka dogodnych okazji. Po godzinie gry po rzucie rożnym Krężelok trafił piłką w bramkarza, a dobitka Zarębskiego obiła słupek. Chwilę później Pośpiech oddał ładny strzał z rzutu wolnego, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

W końcówce meczu Machowski mógł zdobyć zwycięskiego gola, ale w ostatniej chwili zablokował go bramkarz miejscowych. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem to w drugiej min. doliczonego czasu gry Paluch jednak zdołał strzelić zwycięskiego gola. Tyszanin po dośrodkowaniu Stefaniaka huknął pod poprzeczkę dając GKS II Tychy zwycięstwo.

LKS Orzeł Łękawica – GKS II Tychy 2:3 (2:2)
1:0 Pośpiech (14. wolny)
1:1 Nowak (21.)
1:2 Nowak (24.)
2:2 Sz. Byrtek (39.)
2:3 Paluch (90.)

GKS II Tychy: 1. Sip – 17. Pipia Ż (90, 77. Rutkowski), 19. Kopczyk Ż, 4. Zarębski Ż, 3. Stefaniak, 32. Krężelok Ż, 24. Paluch, 79. Machowski, 11. Misztal, 47. Biegański (68, 18. Staniucha Ż), 8. Nowak. Trener Jarosław Zadylak Ż.