Tomasz Jagiełka przed startem przygotowań do nowego sezonu wzmacnia zespół na każdej pozycji. Teraz do GKS Tychy dołączył rozgrywający – Patryk Stankowski.

21-latek ma już na koncie krótki epizod w Energa Basket Lidze, ale ostatni sezon spędził w Suzuki 1. Lidze. W barwach Energa Kotwicy Kołobrzeg rozegrał 21 spotkań rzucając 114 punktów.

Stankowski nie kryje, że miał oferty z innych klubów. – Miałem kilka innych propozycji, ale ostatecznie wybrałem GKS Tychy. To bardzo solidny klub, z dobrym sztabem i od kilku lat gra w play-off. Dużą rolę w tym transferze odegrał Tomasz Jagiełka i głównie przez osobę trenera chciałem tutaj zagrać. Wiem, że koledzy z którymi rozmawiałem pod wodzą tego szkoleniowa zrobili duży postęp i ja chcę pójść podobną drogą – mówił.

Rozgrywający jest absolwentem SMS Władysławowo z którym występował w Mistrzostwach Polski U20. Kolejne cztery sezony spędził w drugiej lidze, by zaliczyć skok na najwyższy poziom rozgrywkowy. W Radomiu rozegrał 11 spotkań, gdzie zebrał cenne doświadczenie. W barwach HydroTruck Sky Tattoo II Radom grał z innym świeżo pozyskanym przez GKS zawodnikiem – Krystianem Tyszką.