Tomasz Jagiełka nie próżnuje w przerwie letniej. GKS Tychy zakontraktował Krystiana Tyszkę, który ostatni sezon spędził w Pruszkowie.

23-letni silny skrzydłowy ma już za sobą debiut na parkietach Energa Basket Ligi, gdzie zebrał cenne doświadczenie. Teraz będzie je chciał wykorzystać w Tychach. – Dużą rolę w transferze odegrał trener. Tomasz Jagiełka wykazywał bardzo duże zainteresowanie moją osobą i to przekonało mnie do transferu. Zdecydowałem dołączyć się do zespołu, choć mam daleko do domu – mówił po podpisaniu kontraktu Krystian Tyszka.

Tyszka jest wychowankiem UKS Dziewiątki Łomża. Stamtąd trafił do Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk, a następnie do KS Rosa-Sport Radom z którym dwukrotnie zajmował czwarte miejsce w MP do lat 20. Sezon 2018/19 spędził w HydroTruck Radom zaliczając osiem występów w Energa Basket Lidze. Kolejny sezon spędził jednak w występujących drugiej lidze w rezerwach HydroTruck Sky Tattoo II Radom.

W ubiegłym sezonie Tyszka bronił barw Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Na pierwszoligowym parkiecie spędził 820 minut zdobywając 232 punkty. – Na pewno mam nadzieję na dobry sezon, ale najważniejsze jest dla mnie dobro drużyny oraz minuty na boisku. W Tychach stawiam głównie na rozwój osobisty i drużynowy – dodaje Krystian Tyszka.