Hokeiści GKS Tychy niebawem rozpoczną trzeci, ostatni i najbardziej przez nich lubiany etap przygotowań. Tyszanie bowiem w końcu będą mogli wyjść na lód.

Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego za 13 dni wrócą do pracy. Przez tydzień będą jeszcze pracować „na sucho”, ale później wyjdą już na lód. Od 26 lipca bowiem mają w planie rozpoczęcie treningów na lodowej tafli.

W trakcie pierwszego tygodnia sztab szkoleniowy zaplanował dużo zajęć na siłowni oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych, które mają w pełni przygotować zespół do powrotu na lód. Na przełomie lipca i sierpnia Krzysztof Majkowski ma mieć też do dyspozycji wszystkich zawodników, którzy przygotowywali się indywidualnie. Oznacza to, że do zespołu dołączą m.in. Jean Dupuy, Szymon Marzec czy Yegor Feofanov.

GKS Tychy czeka pięć spotkań kontrolnych oraz tradycyjny turniej w Zwoleniu. Tyszanie sprawdzian swojej formy rozpocznie pojedynkiem z Zagłębiem Sosnowiec. W dniach 12-14 sierpnia GKS zagra w turnieju w Oświęcimiu, gdzie zagra z Unią Oświęcim, GKS Katowice i JKH GKS Jastrzębie. Tydzień później „Trójkolorowi” wezmą udział w Memoriale Pavla Zabojnika, a próbą generalną przed startem PHL będzie pojedynek z „GieKSą’.

Plan przygotowań GKS Tychy do startu PHL:
19 lipca – pierwszy trening po urlopach
26 lipca – powrót na lód
5 sierpnia – sparing z Zagłębiem Sosnowiec
12 sierpnia – sparing z Unią Oświęcim (turniej w Oświęcimiu)
13 sierpnia – sparing z GKS Katowice (turniej w Oświęcimiu)
14 sierpnia – sparing z JKH GKS Jastrzębie (turniej w Oświęcimiu)
19-21 sierpnia – Memoriál Pavla Zábojníka
3 września – sparing z GKS Katowice, Jantor