Piłkarzy GKS Tychy czeka dzisiaj bardzo trudne zadanie. Tyszanie bowiem podejmują spadkowicza z Ekstraklasy – Termalicę Bruk-Bet Nieciecza.

Zespół Ryszarda Tarasiewicza po trzech kolejkach nie zachwyca. Tyszanie zdobyli zaledwie dwa punkty, za remisy w meczach z Chrobrym Głogów i GKS Katowice. Na inaugurację bowiem GKS przegrał 1:2 z Odrą Opole.

Termalica jest w nieco lepszej sytuacji, bowiem ma w dorobku cztery punkty. Spadkowicz z Ekstraklasy pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1, a przed tygodniem szczęśliwie zremisował z ŁKS Łódź 1:1. Niecieczanie zajmują aktualnie ósme miejsce w tabeli, natomiast tyszanie są tuż nad strefą spadkową plasując się na 15. pozycji.

Za gospodarzami jednak przemawiają atut własnego boiska i wsparcie kibiców. Przed piłkarzami jednak trudne zadanie, Termalica na pewno tanio skóry nie sprzeda, a tyszanie muszą na pewno poprawić grę w obronie. To co było wizytówką podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza w pierwszym półroczu teraz szwankuje. Dlatego też zespół trzykrotnie prowadząc w tym sezonie dał sobie wydrzeć zwycięstwo z rąk.

Jak będzie dzisiaj w meczu z Termalicą? Przekonamy się ok. 21 (początek meczu o godz. 19).