Hokeiści GKS Tychy pewnie pokonali JKH GKS Jastrzębie w pierwszym meczu o brązowy medal. Drugie starcie rozegrane zostanie jutro (czwartek, 04.04.) w Jastrzębiu.

Obie ekipy do meczu o brąz podchodziły w podobnych nastrojach – rozczarowani swoją postawą w półfinałach. Obie jednak chcą ten bój wygrać, by sezon zakończyć chociaż z brązem Mistrzostw Polski.

Pierwsza tercja obfita była w walkę, a okazji podbramkowych za wiele nie było. Więcej ich mieli jednak goście, którzy częściej sprawdzali czujność Tomasa Fucika. Ten jednak zachowywał czujność, a najlepszą okazję po drugiej stronie zmarnował Mateusz Bryk. Po zmianie stron po niespełna półtorej minucie gry wynik otworzył Filip Starzyński dając prowadzenie przyjezdnym.

„Trójkolorowi” odpowiedzieli dwie minuty później za sprawą Augusta Nilssona. Chwilę później dwie kary złapali zawodnicy z Jastrzębia, co udało się wykorzystać gospodarzom. Prowadzenie GKS Tychy strzałem między parkanami dał Viktar Turkin i na przerwę to GKS schodził prowadząc. W trzeciej partii tyszanie zagrali koncertowo. W ciągu pięciu minut kolejne gole dorzucili Nilsson, Turkin i Mark Viitanen. Dwa z nich zdobyte zostały w trakcie gry w przewadze. W 53. min. goście tylko zmniejszyli stratę, ale to tyszanie wygrali pierwsze spotkanie o brązowy medal.

Drugi mecz zaplanowany jest na jutro (czwartek, 04.04.) w Jastrzębiu. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
0:1 Filip Starzyński – Patryk Wajda – Maciej Urbanowicz (31:26)
1:1 August Nilsson – Christian Mroczkowski – Jan Krzyżek (33:41)
2:1 Viktar Turkin – Christian Mroczkowski – Szymon Marzec (36:08) 5/3
3:1 August Nilsson – Bartłomiej Jeziorski – Filip Komorski (46:54) 5/4
4:1 Viktar Turkin – Mark Viitanen (49:11)
5:1 Mark Viitanen – August Nilsson – Bartłomiej Jeziorski (51:12) 5/4
5:2 Maciej Urbanowicz – Tuukka Rajamaki – Dominik Paś (52:30)

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) – Nilsson, Kaskinen; Łyszczarczyk, Komorski, Jeziorski – Jaromersky, Ciura; Mroczkowski, Rac, Tavi – Bryk, Pociecha; Viitanen, Turkin, Korenchuk – Bizacki, Bukowski, Krzyżek, Ubowski, Marzec.