Młodzi hokeiści Tyskich Lwów MOSM Tychy powalczą o złote medale Mistrzostw Polski Młodzików. W finale zmierzą się z JKH GKS Jastrzębie.

Młodzi tyszanie przez cały turniej przeszli niczym tornado, jak na gospodarzy przystało. W finale także będą faworytem, a o złoto zagrają przed własną publicznością.

W fazie grupowej Tyskie Lwy MOSM mierzyli się z JKH GKS Jastrzębie, ŁKH Łódź oraz MMKS Podhalem Nowy Targ. W pierwszym starciu tyszanie pokonali zespół z Jastrzębia 2:0 pokazując się z dobrej strony. Kolejne mecze pokazały, że młodzi zawodnicy z Tychów rozkręcać się będą z każdym spotkaniem. W drugim 6:0 rozbili ŁKH Łódź, a rywalizację w grupie zakończyli rozbijając 9:0 Podhale Nowy Targ.

W półfinałowym starciu zawodnicy z rocznika 2010-09 zdemolowali rywala. W rywalizacji z UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok tyszanie dali pokaz skuteczności wygrywając 11:1! W drugim półfinale ekipa z Jastrzębia 3:1 pokonała Naprzód Janów. Los więc chciał, by zespoły które rozpoczynały rywalizację w grupie A zakończyły również cały turniej.

Finałowa potyczka rozegrana zostanie na Stadionie Zimowym w Tychach. Początek niedzielnego (07.04.) starcia o godz. 13:45.

Tyskie Lwy MOSM Tychy: Nikodem Piask, Mikołaj Juszczyk, Kacper Bagienko, Danill Malinkovin, Aleksander Skowroński, Franciszek Kościelniak, Wincent Nowak, Igor Kantor, Filip Łakwa, Kajetan Rutkowski, Stanisław Lewandowski, Danil Lasocki, Daniel Janik, Emil Plewnia, Wiktor Sobecki, Piotr Bochyński, Borys Stochmiałek, Jan Połącarz, Yaraslau Kandera. Trenerami zespołu są: Tomasz Cichoń, Dariusz Garbocz i Beniamin Sławiński, a kierownikiem Damian Janik.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.