Hokeiści GKS Tychy rozpoczęli pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu. Tyszanie jak co roku będą mieli bardzo urozmaicony plan działań.

Na pierwszych zajęciach pojawiło się jedenastu zawodników, bowiem kilku przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, a także jest w trakcie zdawania matur. Sztab szkoleniowy i działacze ciągle też kompletują skład, który będzie miał walczyć o najwyższe cele.

Krzysztof Majkowski wraz z asystentami podczas tegorocznych przygotowań wprowadził kilka zmian. – Na razie trenujemy do 25 maja. Później zawodnicy będą mieli tydzień wolnego, a następnie przez miesiąc będziemy kontynuować przygotowania na sucho. Od 19 lipca rozpoczniemy najważniejszą część okresu przygotowawczego – mówi trener tyszan.

Zawodnicy tradycyjnie nie będą mogli narzekać na monotonię i nudę. W planach sztab szkoleniowy ma treningi na rowerach, boisku piłkarskim, bieżni lekkoatletycznej oraz hali sportowej. Na lód będą mogli wyjść dopiero 25 lipca. Już wiadomo, że GKS Tychy rozegra dwa mecze sparingowe z Prostejowem, a także weźmie udział w turnieju w Zwoleniu.

W pierwszych zajęciach wzięli udział: Kamil Lewartowski, Jakub Zawalski, Marek Biro, Bartłomiej Pociecha, Michał Kotlorz, Kamil Wróbel, Mateusz Ubowski, Mateusz Gościński, Kacper Gruźla, Radosław Galant, Jakub Witecki.