Transferowa karuzela w Polskiej Hokej Lidze rozkręciła się na dobre. Działacze GKS Tychy także nie próżnują i szukają wzmocnień zespołu, by ponownie walczyć o prym w kraju.

Do kraju ma krótkiej przygodzie w szwedzkim Kalmar HC ma wrócić Oskar Jaśkiewicz. Portal hokej.net informuje, że 25-latek jest bliski finalizacji transferu do GKS Tychy.

Obrońca poprzedni sezon rozpoczął w Zagłębiu Sosnowiec. Zagrał w 37 spotkaniach zdobywając 14 punktów (dwa gole i 12 asyst). Później trafił do zespołu występującego w szwedzkiej HockeyEttan – Kalmar HC. Grając na trzecim poziomie rozgrywkowym rozegrał 11 spotkań w sezonie zasadniczym i trzy w kwalifikacjach do play-off. Nie zaliczył żadnego punktu, a na ławce kar spędził cztery minuty.

Zawodnik wystąpił w sukcesem zakończonych Mistrzostwach Świata Dywizji IB i już wtedy był łączony z przenosinami do GKS Tychy. Hokej.net podaje, że zawodnik jest o krok od podpisania umowy z tyszanami. – To prawda trwają zaawansowane rozmowy, które zmierzają ku końcowi. Najprawdopodobniej wszystko zakończy się tak, że Oskar zagra w Tychach. Póki nie ma podpisu pod kontraktem, trzeba oczywiście poczekać. Niemniej obie strony chciałyby zamknąć ten temat już w tym tygodniu – powiedział wspomnianemu portalowi menadżer zawodnika Krzysztof Zapała.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.