Byli podstawowymi graczami HC Frydek-Mistek, a także zadebiutowali w ekipie Mistrza Czech. Teraz wracają do Tychów, by walczyć o Mistrzostwo Polski. Bartosz Ciura i Filip Komorski ponownie w GKS Tychy!

Obaj gracze do GKS Tychy pierwszy raz trafili siedem lat temu i mimo młodego wieku od niemal razu stali się czołowymi postaciami zespołu. W „Trójkolorowych” barwach wywalczyli trzy tytuły Mistrza Polski, dwa puchary i trzy Superpuchary Polski. Wywalczyli też brązowy medal w Pucharze Kontynentalnym i odnieśli historyczną wygraną w Lidze Mistrzów.

Bartosz Ciura i Filip Komorski podpisali dwuletnie kontrakty, które obowiązywać będą do 30 kwietnia 2024 roku. Zawodnicy z całą pewnością będą ważnym ogniwem GKS Tychy, który będzie chciał wrócić na mistrzowski tron. Zawodnicy ostatni sezon spędzili w HC Oceláři Trzyniec, ale dzięki „dwutorowemu” kontraktowi mogli również występować w HC Frýdek-Místek – klubie filialnym.

Filip Komorski we Frydku zagrał w 49 spotkaniach zdobywając 20 goi i notując 13 asyst. W Trzyńcu natomiast zagrał w trzech meczach i zdobył jednego gola. Bartosz Ciura natomiast zagrał w 47 spotkaniach czeskiej pierwszej lidze. Zdobył jedną bramkę i zanotował jedną asystę.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.