OKS JUWe Tychy dobrze rozpoczął rundę wiosenną, bo od wygranej w Cielmicach. Tyszanie w Derbach Tychów ograli Ogrodnika 3:1.

Zima nie była łatwa ani dla jednych, ani dla drugich. Obie ekipy miały i mają swoje problemy, ale przed spotkaniem w nieco lepszej sytuacji byli gracze OKS JUWe.

Grzegorz Chrząścik przyjechał „na stare śmieci” po zwycięstwo i to jemu i jego podopiecznym się udało, choć spotkanie było wyrównane i pełne zwrotów akcji. Pierwsze minuty należały do gości, którym jednak brakowało konsekwencji w ostatnich fazach akcji. Niewykorzystane sytuacje JUWe mogły się zemścić w 36. min. ale cielmiczanie w fatalny sposób zmarnowali rzut karny. Tuż przed przerwą podopieczni Chrząścika dopięli swego, a nieporozumienie w szeregach obronnych gospodarzy wykorzystał Cibor.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i nadal stroną przeważającą była drużyna gości. Od początku ruszyli do ataków, ale marnowali swoje sytuacje. Dopiero w 65. min. zespół OKS JUWe zdobył drugiego gola, którego autorem ponownie był Cibor. Cztery min. później goście podwyższają prowadzenie, a gola zdobywa debiutujący w OKS JUWe Matysek. Wysokie prowadzenie wprowadziło rozluźnienie w szeregach ekipy Chrząścika, co gospodarze wykorzystali w 87 min. Chwilę później mogło być już 3:2, ale piłka uderzona z najbliższej odległości przeleciała wysoko nad bramką.

Zespół Grzegorza Chrząścika w lidze okręgowej aktualnie zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 18 punktów. Ogrodnik Cielmice natomiast ma uzbieranych dziesięć oczek, co daje 13. pozycję.

Ogrodnik Cielmice – OKS JUWe Tychy 1:3 (0:1). Bramki: Cibor 2, Matysek.
OKS JUWe: Kwiatkowski – Krzczuk, Roszak, Józefowicz, Braś – Karlik (70. Dryk), Czupryna, Hornik, Augustyniak, Matysek (75. Puto) – Cibor (70. Szlosarek).