Kolejni zawodnicy żegnają się z GKS Tychy. Tyskich barw nie będą już bronić Patryk Kogut i Petr Novajovsky. Nowe umowy podpisali natomiast Bartłomiej Pociecha i Marek Biro

Patryk Kogut jest wychowankiem Naprzodu Janów, a do Tychów trafił w trakcie sezonu 2014/15. Od tego czasu 29-latek świętował z GKS cztery tytuły Mistrza Polski, a także dwa Puchary i trzy Superpuchary Polski.

W 257 ligowych spotkaniach zdobył 44 gole, a ze strzelonymi trzema golami wywalczył też brązowy medal Pucharu Kontynentalnego.

Peter Novajovsky natomiast jest wychowankiem Slovana Bratislava, a do GKS trafił z Comarch Cracovii. Miało to miejsce trzy sezony temu. W tym czasie rozegrał 111 spotkań ligowych w tyskich barwach. Reprezentował klub również w Champions Hockey League i zawsze był solidnym punktem obrony GKS. W dorobku zebrał 16 goli i 54 asysty.

Działacze Spółki Tyski Sport S.A. podpisali też kolejne dwa kontrakty. Tyskich barw nadal będą bronić dwaj obrońcy – Bartłomiej Pociecha i Marek Biro. Dla pierwszego z wymienionych będzie to ósmy sezon w Tychach, a nowa umowa będzie obowiązywała przez kolejne dwa lata. 29-latek w ubiegłym sezonie zagrał w 45 spotkaniach zdobywając siedem goli i notując 17 asyst.

Marek Biro natomiast w Tychach pojawił się pod koniec ubiegłego roku i zdążył rozegrać 24 spotkania. 33-latek w tym czasie strzelił gola i dwukrotnie asystował, a jego nowa umowa będzie obowiązywała przez rok.