Wyjazdowe zwycięstwo nad Puszczą Niepołomice dało GKS Tychy pozycję wicelidera Fortuna 1. Ligi. Tyszanie ograli rywala 1:0 po golu Macieja Mańki!

Wychowanek MOSM Tychy nie strzela goli zbyt często, ale kiedy już trafia do bramki rywala to w ważnych momentach. I taki na pewno był w Niepołomicach.

Artur Derbin zbudował zespół, który z pewnością ma mnóstwo mankamentów, ale mimo to pewnie zmierza w kierunku Ekstraklasy. Gra konsekwentnie, a do tego sprzyja mu szczęście. Tego nie zabrakło przy trafieniu Macieja Mańki w Niepołomicach. Wychowanek MOSM bowiem został.. nastrzelony piłką przez rywala, a ta odbita od głowy tyszanina wpadła do bramki Puszczy. Takiego gola „Maniol” chyba jeszcze nie strzelił.

Nim tyszanie zdobyli gola to mogli też go stracić. Dobrze jednak w bramce spisywał się Konrad Jałocha, który wybronił dwa groźne strzały gospodarzy. Bliski szczęścia był też Nedić, którego strzał zakończył się poprzeczką. Po zmianie stron Puszcza więcej atakowała, ale to tyszanie mieli lepsze okazje do zdobycia goli. Jednak Ani Bartosz Biel, ani Szymon Lewicki nie skierowali piłki do bramki miejscowych.

GKS Tychy skromnie pokonał Puszczę, ale dzięki temu wskoczył na pozycję wicelidera Fortuna 1. Ligi. Przynajmniej do czasu odrobienia zaległości przez Radomiaka Radom.

Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 0:1 (0:1). Bramka: Mańka (37.).
GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha – 24. Dominik Połap, 6. Nemanja Nedić, 30. Kamil Szymura, 5. Maciej Mańka – 14. Bartosz Biel (85, 13. Łukasz Moneta), 7. Jakub Piątek (78, 4. Oskar Paprzycki), 25. Wiktor Żytek Ż, 8. Łukasz Grzeszczyk (85, 17. Sebastian Steblecki), 77. Kacper Piątek (85, 27. Kamil Kargulewicz) – 32. Szymon Lewicki Ż. Trener Artur Derbin.