Hokeiści GKS Tychy wciąż poszukują odpowiedniej formy. Tyszanie przegrali czwarty mecz z rzędu, tym razem pozwalając na przełamanie JKH GKS Jastrzębie.

W szóstej kolejce PHL spotkały się zespoły będące w słabszej dyspozycji. Tyszanie jechali do Jastrzębia z bagażem trzech porażek z rzędu przed własną publicznością, natomiast JKH GKS przegrał cztery ostatnie mecze.

Pierwsza tercja była toczona w sparingowym tempie. Zespoły nie forsowały tempa, a okazje strzeleckie można było policzyć na palcach jednej ręki. Po zmianie stron niewiele się zmieniło, choć tym razem więcej z gry mieli gospodarze. Stanęli nawet przed wyśmienitą okazją na objęcie prowadzenia, ale zmarnowali okres gry w podwójnej przewadze. Na domiar złego omar w tym czasie sami nie stracili gola, ale uderzenie Šediviego było niecelne. Miejscowi całkowicie zdominowali tyszan, ale na przerwę zespoły zjeżdżały z bezbramkowym remisem.

Trzecia partia okazała się być decydująca, a zdecydowanie lepiej zagrali w niej gospodarze. Jastrzębianie wyszli na prowadzenie w 46. min. i od tego momentu miejscowi tylko powiększali swoją przewagę. Marnowali jednak kolejne doskonałe okazje, a z dobrej strony pokazywał się Tomáš Fučik. W 54. min. karę złapał zawodnik gospodarzy, a chwilę później dołączył do niego Radosław Galant. Z większego luzu na tafli skorzystali gracze JKH GKS Jastrzębie podwyższając prowadzenie. W końcówce jeszcze podwyższyli wynik i w pełni zasłużenie wygrali 3:0.

Forma podopiecznych Andrieja Sidorienki z pewnością może martwić, nawet biorąc pod uwagę, że zespół rozegrał dopiero sześć spotkań. Cztery z nich jednak przegrał w fatalnym stylu i nie może dziwić ogromna fala krytyki spływająca na zawodników ze strony kibiców.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
1:0 Maciej Urbanowicz – Josef Mikyska, Jozef Švec (46:22)
2:0 Raivo Freidenfelds (53:54, 4/4)
3:0 Patryk Pelaczyk – Josef Mikyska, Radosław Nalewajka (58:20)

GKS Tychy: T. Fučík – O. Bizacki, O. Kaskinen (2); S. Marzec, F. Starzyński, M. Gościński – B. Ciura, B. Pociecha; O. Šedivý, R. Galant (2), C. Mroczkowski – A. Younan, E. Bagin; R. Szturc (2), A. Boivin, J. Dupuy – M. Ubowski, O. Jaśkiewicz; J. Bukowski, F. Komorski, B. Jeziorski (2).

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.