Działacze Spółki Tyski sport S.A. wraz ze sztabem szkoleniowym nie próżnują przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego. Tychy opuści bowiem kolejna grupa zawodników.

Pierwszymi zawodnikami, którzy opuścili GKS Tychy byli Filip Komorski i Bartosz Ciura. Od dłuższego czasu pojawiały się głosy, że Tychy opuszczą też Patryk Wronka i John Murray. Sygnały te okazały się prawdziwe.

33-letni bramkarz szybko się zaaklimatyzował w Tychach, łapiąc wspólny język z kolegami z szatni, a nawet udzielając wywiadów po polsku. Był ważnym ogniwem zespołu, z którym wywalczył trzy Mistrzostwa Polski i trzy krajowe Puchary, a także dwukrotnie Superpuchar Polski. „Jasiek Murarz” rozegrał w „Trójkolorowych” barwach 176 spotkań notując skuteczność ok. 93% i wpuszczając średnio dwa gole na mecz.

Patryk Wronka natomiast do GKS dołączył przed minionym sezonem i mimo oferty przedłużenia kontraktu nie zdecydował się zostać w Tychach. Będzie to spore osłabienie zespołu Krzysztofa Majkowskiego, bowiem w minionym sezonie Wronka rozegrał w Tychach 44 spotkania zdobywając 10 goli i notując 28 asyst. Mówi się, że zawodnik wróci do GKS Katowice.

Klub nie przedłużył też umów z Paulem Szczechurą, Ladislavem Havlikiem, Brycenem Martinem i Konstą Mesikammenem.