Chojniczanka Chojnice nie jest wygodnym rywalem dla GKS Tychy, a wczorajszy mecz tylko to potwierdził. Tyszanie rzutem na taśmę zremisowali spotkanie rozpoczynające rundę wiosenną 1:1.

Zespół z Chojnic przyjechał do Tychów z bagażem pięciu porażek i chęcią przełamania tej serii. Szczególnie, że defensywa tyszan grała w eksperymentalnym zestawieniu.

Mecz lepiej jednak rozpoczęli podopieczni Dominika Nowaka, którzy już w szóstej min. byli bliscy wyjścia na prowadzenie. Strzał głową Daniela Rumina jednak minimalnie minął cel. Goście pierwszy raz poważniej zagrozili bramce GKS w 39. min. Zawodnik Chojniczanki uderzył piłkę mocno, ale prosto w Konrada Jałochę, który odbił piłkę. W pierwszej części gry więcej się nie działo..

Po zmianie stron pierwsi zaatakowali goście, ale piłka ponownie minęła cel. W odpowiedzi w polu karnym rywali padł Maciej Mańka, ale został upomniany żółtą kartką za wymuszenie rzutu karnego. Na boisku dużo było ostrej gry, ale w 77. min. kibice w końcu zobaczyli coś piłkarsko ładnego. Szymon Stróżyński przejął piłkę na własnej połowie i zdecydował się na indywidualną akcję. Po kapitalnym rajdzie minął obrońców tyszan i płaskim uderzeniem pokonał, nie interweniującego nawet, Konrada Jałochę.

Po stracie gola tyszanie nieco się obudzili, a efektem było groźne uderzeniem Daniela Rumina w 82. min. Piłka jednak zatrzymała się na słupku chojnickiej bramki. Pięć min. później sporo miejsca przed polem karnym rywali miał Antonio Dominguez. Jednak piłka uderzona przez Hiszpana odbiła się tylko od poprzeczki. Napór tyszan został jednak nagrodzony, bo w 92. min. Wiktor Żytek płaskim uderzeniem z linii pola karnego doprowadził do remisu.

GKS Tychy – Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)
0:1 – Szymon Stróżyński (77.)
1:1 – Wiktor Żytek (asysta: Gracjan Jaroch)

GKS Tychy: 13. Konrad Jałocha – 99. Dominik Połap (81, 20. Gracjan Jaroch), 5. Maciej Mańka Ż, 25. Wiktor Żytek Ż, 11. Krzysztof Wołkowicz – 7. Marcin Kozina (46, 21. Krzysztof Machowski Ż), 8. Jan Biegański, 98. Mateusz Czyżycki (77, 29. Tomáš Malec Ż), 10. Antonio Domínguez, 77. Patryk Mikita – 19. Daniel Rumin. Trener Dominik Nowak.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.