Koszykarze GKS Tychy wznowili treningi po letniej przerwie. Tomasz Jagiełka po badaniach zaserwował swoim podopiecznym prawie dwugodzinne zajęcia.

Skład GKS Tychy został mocno przebudowany, a o sile zespołu ma stanowić młodzież połączona z doświadczeniem. Trener tyszan zapowiada, że ma w składzie kilku graczy, którzy mogą być objawieniem sezonu. – Na pewno Piotr Wieloch i Łukasz Diduszko są doświadczonymi graczami, ale mamy także Radosława Trubacza, który zna doskonale ligę, zespół i nie ma problemów z filozofią zespołu. Głodny gry jest na pewno Maciej Koperski, który potrzebuje zaufania – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy.

Na pierwszym treningu zabrakło Krystiana Tyszka, który wraz z reprezentacją Polski U23 3×3 bierze udział w rozgrywkach Ligi Narodów. Ma jednak dołączyć do drużyny w przyszłym tygodniu. Wspomniany Wieloch natomiast wrócił do GKS po dwóch sezonach przerwy. – Zmiany nie zaszły w zasadzie tylko w sztabie szkoleniowym, ale zespół jest odmieniony. Jest w nim wielu młodych zawodników, którzy muszą udowadniać swoją wartość na każdym treningu – mówił rozgrywający GKS Tychy.

Zawodnicy GKS Tychy poznali już harmonogram gier sparingowych. Pierwszą rozegrają już za tydzień, a zmierzą się w niej z AGH Kraków.

Cały harmonogram sparingów:
13.08. AGH Kraków – GKS Tychy
18.08. GTK Gliwice – GKS Tychy
20.08 GKS Tychy – Sokół Łańcut
27.08. Sokół Łańcut – GKS Tychy
03 – 04.09. turniej w Tychach: GKS Tychy, MOSiR Krosno, AZS Opole, WKK Wrocław
10 – 11.09. turniej w Opolu: AZS Opole, GKS Tychy, Górnik Wałbrzych, Polonia Bytom
18.09. GKS Tychy – Polonia Bytom