Dzisiaj (niedziela, 23.06.) zespoły Fortuna 1. Ligi kończą sezon zasadniczy. GKS Tychy podejmuje ŁKS Łódź, który jest najciekawiej zapowiadającym się meczem ostatniej kolejki.

Ostatnia kolejka ligowa dawno aż tak nie elektryzowała tyskich kibiców. Tyszanie walcząc o awans do PKO Ekstraklasy mają szansę na bezpośrednią promocję na najwyższy szczebel rozgrywkowy.

Robiąc zakupy przez link wspierasz portal tyskiflesz.pl. Dziękuję!

Zarówno zespół Artura Derbina, jak i łódzki KS mają już zapewnioną grę w barażach. GKS zajmuje aktualnie trzecią pozycję, zaś ŁKS jest piąty i ewentualnie może przeskoczyć gdyńską Arkę. Tyszanie natomiast mogą sezon zakończyć nawet na pierwszym miejscu. Do tego jednak potrzebne jest ich wygrana, a także wpadki rywali. – Skupiamy się przede wszystkim na sobie – mówił Szymon Lewicki.

– Myślę, że przed rozpoczęciem sezonu, gdyby ktoś nam powiedział, że przed ostatnią kolejką będziemy na trzecim miejscu i mieli realne szanse na bezpośredni awans, to raczej każdy brałby to w ciemno. Jesteśmy w dobrym położeniu i na dobrym miejscu – dodał napastnik GKS i trudno się z nim nie zgodzić.

Co musi się stać, by GKS Tychy wywalczył bezpośredni awans można przeczytać poniżej.

GKS może wygrać 1. Ligę

Początek wszystkich spotkań ostatniej kolejki Fortuna 1. Ligi o godz. 12:40. Transmisję łączoną przeprowadzi Polsat Sport.