Dwanaście, a nie 24 drużyny zagrają w „Tyskim EURO”, które rozegrane zostanie w najbliższy weekend. Zespoły podzielono na trzy grupy.

Turniej zapowiada się bardzo interesująco, bowiem nie zabraknie w nim zawodników występujących w Tyskiej Lidze Futsalu. A ci pokazali już niejednokrotnie, że potrafią stwarzać pasjonujące widowiska.

Robiąc zakupy przez link wspierasz portal tyskiflesz.pl. Dziękuję!

Każdy zespół będzie reprezentował jeden z krajów występujących w „prawdziwym” EURO. Co ciekawe drużyna From UK złożona jest tylko i wyłącznie z zawodników z Ukrainy, więc organizator od razu przydzielił tej ekipie reprezentację Ukrainy.

W grupie A zagrają Oszołomy (Walia), Adwokaci Śląsk (Macedonia Płn.), Piłkarscy Emeryci (Dania) i Bieruńskie Grajki (Niemcy). Grupę B utworzyły drużyny Luz Blues Team (Włochy), From UK (Ukraina), „A”msterdam Duet Team (Belgia) oraz The Naturat (Szwajcaria), natomiast w grupie C, którą spokojnie można nazwać tzw. grupą śmieci zobaczymy Bad Boys Austria), Hapoel Beer Kebab (Francja), No Name Team Katowice (Polska) oraz La Zabawa (Słowacja).

Faworyta można upatrywać w zespołach znanych z występów w tyskiej Hali Sportowej – Piłkarskich Emerytach, Bad Boys, Hapoel Beer Kebab czy La Zabawie. Jednak nie wiadomo czego można się spodziewać po pozostałych drużynach, bowiem w ich składach na pewno nie zabraknie piłkarskich perełek.

Sobotnie granie rozpocznie się o godz. 11:00 i do 13:30 walczyć będą drużyny z grupy A. Następnie do godz. 16 na boisku będzie można oklaskiwać ekipy z drugiej grupy. W niedzielę boisko rozgrzeją ekipy z grupy C (11:00 – 13:30). Spotkania 1/4 finału zaplanowane są na 13:45 – 15:45, następnie półfinały do 16:45. Ok. 16:45 rozpocznie się mecz o trzecie miejsce, natomiast wielki finał planowany jest w okolicach godz. 17:15.

Przypomnijmy, że spotkania rozgrywane będą na boisku typu Orlik przy Kompleksie Sportowym Paprocany. Organizatorem turnieju jest Mariusz Niemczewski.