Piłkarze GKS Tychy wciąż są w walce o awans do PKO Ekstraklasy. Przy korzystnych wynikach w ostatniej kolejce mogą nawet wygrać Fortuna 1. Ligę!

Przed ostatnią kolejką Fortuna 1. Ligi pewne gry w barażach są ŁKS Łódź, Arka Gdynia, GKS Tychy, Termalica Bruk-Bet Nieciecza i Radomiak Radom. Zostało jedno wolne miejsce, które obecnie zajmuje Górnik Łęczna, ale może je oddać na rzecz Miedzi Legnica.

Robiąc zakupy przez link wspierasz portal tyskiflesz.pl. Dziękujemy!

Co ciekawe nikt nie zapewnił sobie bezpośredniego awansu, choć wydawało się, że zespół z Niecieczy zrobi to kilka kolejek temu. Ekipa, w której występuje Mateusz Grzybek w pewnym momencie miała kilka punktów przewagi nad drugim zespołem, a do tego trzy mecze rozegrane mniej. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego roztrwonili przewagę, choć po drodze m.in. wygrali w Tychach.

GKS Tychy, który nas najbardziej interesuje, może wciąż wygrać ligę. Musi jednak w ostatniej kolejce pokonać na Stadionie Miejskim Tychy ŁKS Łódź i liczyć na wpadki Termaliki i Radomiaka, którzy odpowiednio zagrają na własnych obiektach z Stomilem Olsztyn i Koroną Kielce. W przypadku równej ilości punktów wszystkich trzech zespołów awans wywalczy ekipa Artura Derbina i Termalica, bowiem obie drużyny mają korzystniejszy bilans spotkań z Radomiakiem.

Najważniejsza jednak będzie wygrana GKS Tychy nad ŁKS Łódź. Bez niej nawet wpadki bezpośrednich rywali nie pomogą.

Wszystkie spotkania rozegrane zostaną w niedzielę (13.06.) o godz. 12:40. Transmisję łączoną przeprowadzi Polsat Sport.