Najlepiej punktujący zawodnik pozostaje w GKS Tychy. Radosław Trubacz podpisał nową umowę, obowiązującą przez kolejne 12 miesięcy.

27-letni niski skrzydłowy był ważnym punktem zespołu Tomasza Jagiełki, a najlepiej świadczą o tym jego statystyki. W minionym sezonie spędził na parkiecie 1046 min. i zdobył 413 punktów, co dało mu średnią 12,1 punktu na mecz. W 25 meczach zaliczył podwójną zdobycz punktową, a za trzy oczka trafiał średnio ponad 2 razy (38% skuteczności).

Robiąc zakupy przez link wspierasz portal tyskiflesz.pl. Dziękujemy!

– Był to najlepszy sezon w moim życiu i oceniam do bardzo pozytywnie. Dostałem od trenera wiele minut i myślę, że wykorzystałem je w miarę dobrze. Cały ten sezon był ogólnie dobry, bo jako cały zespół zaskoczyliśmy na pewno pozytywnie – mówił po podpisaniu kontraktu.

Decyzja o pozostaniu w Tychach nie była trudna dla Trubacza. – To była bardzo szybka decyzja. Podpisałem umowę jeszcze przed otrzymaniem propozycji z innych klubów. Zagraliśmy dobry sezon i widzę w Tychach szansę na dalszy rozwój. Chcę nadal to kontynuować i grać jeszcze lepiej. Myślę, że jako zespół z roku na rok będziemy coraz silniejsi i dlatego zdecydowałem się na przedłużenie kontraktu – wyjaśnia zawodnik, dla którego będzie to szósty sezon na pierwszoligowym poziomie.

Średnie statystyki w sezonie (za www.gkstychy.info):
Punkty: 12.1 (1 w drużynie)
Zbiórki: 3.0
Asysty: 1.7 (4 w drużynie, PO – 3.25)
% za 3: 38 (2 w drużynie)
% za 1: 84.6 (1 w drużynie)
Przechwyty: 0.9 (3 w drużynie)
Eval: 9.8 (4 w drużynie).