Młodzi zawodnicy GKS SMS Futsal Tychy awansowali do finałowego turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski. To spory sukces zespołu do lat 13, który ciągle się rozwija.

Zespół Zbigniewa Modrzika w ostatnim turnieju eliminacyjnym spisali się bardzo dobrze. Tyszanie w czterech spotkaniach wywalczyli osiem punktów za dwie wygrane i dwa remisy.

W pierwszym meczu GKS SMS Futsal mierzył się z KS Sośnica Team Gliwie i udanie rozpoczął zmagania, bo od wygranej 3:2. W drugiej kolejce tyszanie mierzyli się z inną ekipą z Gliwic – Piast Gliwice Futsal i zremisowali 1:1. W trzeciej serii gier zespół Modrzika odniósł efektowne zwycięstwo 7:0 z AZS UŚ Katowice, by na zakończenie zremisować z BTS Rekord Bielsko-Biała 3:3.

Te wyniki dały „Trójkolorowym” drugą pozycję na zakończenie turnieju eliminacyjnego tuż za plecami ekipy z Bielska-Białej. Pozwoliło to wywalczyć awans do finału Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w Kobierzycach (16-18 grudnia).

Warto zaznaczyć, że młodzi futsalowcy grają pod nazwą GKS SMS Futsal Tychy. To efekt współpracy GKS Futsal Tychy z SMS Tychy.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.