Priorytetem działaczy KP GKS Tychy S.A. było sprowadzenie do zespołu młodzieżowca. Barwy GKS Tychy będzie reprezentował wypożyczony Krystian Wachowiak.

Po niespodziewanym odejściu do Podbeskidzia Marcela Misztala oraz chęci wypożyczenia kilku zawodników w Tychach skupiano się na sprowadzeniu młodzieżowca. Działacze i sztab szkoleniowy postanowili postawić na Krystiana Wachowiaka, zawodnika Wisły Kraków.

Urodzony w 2001 roku w Bydgoszczy zawodnik zaczynał swoją przygodę z piłką nożną w Zawiszy, ale także miejscowych BKS-ie i CWZS-ie. W 2017 roku został zawodnikiem Chojniczanki Chojnice, dla której od sezonu 2019/20 stał się podstawowym zawodnikiem występującym w Fortuna 1. Lidze. W zimowej przerwie poprzedniego sezonu trafił do Wisły Kraków, z którą związał się umową ważną do końca czerwca 2025 roku.

– Wśród priorytetów na zimowe okienko transferowe było wzmocnienie pozycji młodzieżowca. Cieszę się bardzo, że udało się pozyskać Krystiana, który mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie na poziomie centralnym – mówi Leszek Bartnicki, Prezes spółki KP GKS Tychy.

20-latek na poziomie centralnym rozegrał już ponad 50 spotkań. Dwa występy zaliczył w Ekstraklasie, 29 w Fortuna 1. Lidze, 17 w eWinner II Lidze oraz trzy w Fortuna Pucharze Polski. Zdobył w tym czasie cztery gole i zaliczył pięć asyst – wszystkie w barwach Chojniczanki.

Co ciekawe Wachowiak dwukrotnie już wystąpił na Stadionie Miejskim Tychy i dwukrotnie wygrał te mecze – raz w barwach Chojniczanki, a raz Wisły Kraków. – Teraz czas na zwycięstwa przy Edukacji 7 w koszulce GKS Tychy – dodał Bartnicki.