GKS Tychy wygrał pierwszy mecz pod wodzą Andrieja Sidorienki. Tyszanie 8:1 rozbili przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec.

Przed spotkaniem nietrudno było wskazać faworyta. W Tychach liczono na pierwszą wygraną pod wodzą Sidorienki, a jednocześnie pierwszą w tym roku. Dodatkowo w bramce tyszan zadebiutował Mathias Israelsson, który pokazał się z dobrej strony.

GKS Tychy kapitalnie rozpoczął spotkanie, bo już w 54. sek. objął prowadzenie po strzale Jeana Dupuya. W 7. min. pokazał się Radosław Galant, który na raty, ale pokonał bramkarza rywali i podwyższył prowadzenie tyszan. W 12. min. goście stanęli przed doskonałą szansą na zmniejszenie straty i złapanie kontaktu, ale zmarnowali rzut karny. Na przerwę GKS schodził prowadząc 3:0, a wynik tercji w trakcie gry w osłabieniu ustanowił Szymon Marzec.

Po wznowieniu meczu po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, bowiem tyszanie nadal przeważali i dyktowali warunki. W 25. min. Alex Szczechura podwyższył prowadzenie, a pięć min. później na listę strzelców wpisał się Christian Mroczkowski. Okazji do zdobycia kolejnych goli nie brakowało, ale więcej ich kibice nie obejrzeli a GKS schodził na drugą przerwę z wynikiem 5:0.

Szwedzki bramkarz tyszan, który pokazywał się z dobrej strony skapitulował w 42. min. Na więcej już tyska defensywa nie pozwoliła graczom Zagłębia, a ofensywa dalej „grała swoje”. Najpierw drugiego gola w tym meczu zdobył Galant, a kolejne dwa trafienia zapisali na swoje konto Michael Cichy i Mateusz Gościński. GKS Tychy wygrał wysoko i w pełni zasłużenie 8:1.

W najbliższy piątek (21.01.) podopieczni Sidorienki zagrają na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)
1:0 Jean Dupuy – Bartłomiej Pociecha (00:54)
2:0 Radosław Galant – Mateusz Gościński (07:45)
3:0 Szymon Marzec – Jean Dupuy (13:55, 4/5)
4:0 Alexander Szczechura – Bartłomiej Pociecha (24:38)
5:0 Christian Mroczkowski – Artiom Smirnow (30:53)
5:1 Aleksandr Wasiljew – Rusłan Baszyrow, Jewgienij Nikiforow (41:11, 5/4)
6:1 Radosław Galant – Mateusz Gościński (43:57)
7:1 Michael Cichy – Alexander Szczechura (54:02, 5/3)
8:1 Mateusz Gościński – Bartłomiej Pociecha, Radosław Galant (55:53)

Tychy: M. Israelsson (2) – J. Seed, O. Bizacki, A. Szczechura (2), M. Cichy, C. Mroczkowski – G. Żełdakow, A. Smirnow, D. Sierguszkin, J. Fieofanow, J. Dupuy – M. Biro, B. Pociecha, M. Gościński, R. Galant, B. Jeziorski – D. Korczemkin, J. Witecki, K. Wróbel, F. Starzyński (4), S. Marzec.
Trener: Andriej Sidorienko.