Do drużyny pięciokrotnego Mistrza Polski w hokeju na lodzie dołączył nowy napastnik. Barw GKS Tychy będzie bronił Filip Starzyński.

Starzyński jest jednym z najlepszych defensywnych napastników w Polsce. Ostatnie trzy lata spędził w GKS Katowice, dla którego rozegrał 138 ligowych pojedynków. Zdobył w nich 24 gole i odnotował 21 asyst.

Robiąc zakupy przez link wspierasz portal tyskiflesz.pl. Dziękujemy!

– Zawsze stawiam przed sobą i drużyną jak najwyższe cele. Chce się sprawdzić w nowym otoczeniu. GKS Tychy jest zespołem, który zawsze gra o najwyższe cele i chcę pomóc drużynie w ich osiągnięciu – mówił oficjalnej stronie po podpisaniu kontraktu. – Mecze przeciwko tyszanom zawsze były trudne, bo lodowisko przy de Gaulle’a było trudne do zdobycia. Kibice zawsze tutaj głośno dopingują i jest to na pewno ciężki teren do gry.

Starzyński urodził się w Warszawie, ale większość kariery spędził w Stanach Zjednoczonych. Za ocean trafił w wieku 14 lat i trafił do kanadyjskiej Okanagan Hockey Academy. Następnie występował w juniorskim zespole Los Angeles Kings. Kolejne trzy sezony reprezentował Bismarck Bobcats występujący w juniorskiej lidze NAHL. W 2014 roku trafił do rywalizującego w lidze uniwersyteckiej NCAA Northern Michigan University, gdzie grał przez cztery lata.

Z GKS Tychy Filip Starzyński podpisał kontrakt ważny do końca kwietnia 2022 roku.