Koszykarze GKS II Tychy przegrali walkę o 2. Ligę. Tyszanie przegrali wszystkie trzy mecze turnieju finałowego rozgrywanego w tyskiej Hali Sportowej.

Na rozpoczęcie trzydniowego turnieju tyszanie mierzyli się z KKS Basket Poznań. Pojedynek zapowiadał się ciekawie, szczególnie, że GKS II pokazał się z dobrej strony i do turnieju półfinałowego podchodził z dużymi nadziejami.

Od początku swój styl gry narzucili przyjezdni, którzy szybko wypracowali sobie 10 punktów przewagi. Tyszanie próbowali odrobić straty, ale Basket kontrolował przebieg gry. Na nic zdały się seryjnie trafiane „trójki” Artura Ziaji, czy walka pod koszem Tomasza Bzdyry (zaliczył 15 zbiórek). Ostatecznie poznaniacy wygrali 64:59.

GKS Tychy II – KKS Basket Poznań 59:64.
GKS: Ziaja 22 (6/12 za 3, 4 asysty, 3 przechwyty), Szczepanek 12, Machała 9 (6 przechwytów), Wspaniały 7, Bzdyra 4 (15 zbiórek), Polakowski 3, Gierlotka 2, Jakacki, Viscardi, Danielak.

Robiąc zakupy przez link wspierasz portal tyskiflesz.pl. Dziękujemy!

Drugi mecz był więc dla tyszan meczem o wszystko, bowiem tylko wygrana dawała szanse na walkę o 2. Ligę. Początek był obiecujący, ale Unia z czasem pokazywała, że nie zamierza odpuszczać. W trzeciej kwarcie GKS II odrobił stratę, ale fatalny początek czwartej partii przekreślił szanse na wygraną „Trójkolorowych”. Mimo bardzo dobrej gry doświadczonego Bzdyry GKS przegrał 70:77.

GKS Tychy II – MUKS 1811 Unia Tarnów 70:77.
GKS: Bzdyra 28 (15 zbiórek, 9 wymuszonych fauli, 1 przechwyt, 1 blok, EVAL 40), Wspaniały 12 (7 asyst), Ziaja 8, Jakacki 8, Machała 8, Szczepanek 5, Danielak 1, Polakowski, Viscardi, Gierlotka, Hadam.

Starcie z KKS Siechnice było pojedynkiem o trzecie miejsce. Gospodarze grali ambitnie i prowadzili grę do połowy trzeciej kwarty. Tyszan prowadził Ziaja, który zdobył 20 punktów. Jednak tyszanie zaczęli popełniać błędy, często faulowali i zatracili skuteczność. Gracze KKS wykorzystali to i po dobrej końcówce meczu wygrali 87:84.

GKS II Tychy – KKS Siechnice 84:87.
GKS: Ziaja 20 (9 zbiórek, 5 asyst, 7 przechwytów, 2 bloki), Danielak 16, Jakacki 10 (5 asyst), Wspaniały 10 (6 asyst), Gierlotka 8, Machała 6, Szczepanek 6, Viscardi 4, Mertus 2, Hadam 2.