Hokeiści GKS Tychy kończą tygodniową przerwę w treningach i jutro rozpoczną drugi etap przygotowań do sezonu. Do drużyny mają już dołączyć reprezentanci Polski.

Okres przygotowawczy w tym roku został nieco zmieniony, a zawodnicy w jego trakcie mogą liczyć na dwie przerwy. Jutro (poniedziałek, 31.05.) tyszanie rozpoczynają drugi etap.

Robiąc zakupy przez link wspierasz portal tyskiflesz.pl. Dziękujemy!

Pierwsza partia treningów była mocno zróżnicowana. Zawodnicy grali w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę nożną, a dodatkowo odbywali zajęcia na siłowni. Nie zabrakło też dużej ilości biegania, jednostek na rowerach stacjonarnych i kajakach. – Położyliśmy nacisk przede wszystkim na objętość i wytrzymałość. Treningi były bardzo długie i zawodnicy na pewno poczuli obciążenia w nogach – mówił Krzysztof Majkowski, trener GKS.

Od poniedziałku zawodnicy GKS wejdą w drugi etap przygotowań, gdzie trzy razy w tygodniu będą odbywali dwie jednostki treningowe dziennie – w poniedziałki, wtorki i środy. Czwartek będzie nieco lżejszy, a piątki zazwyczaj będą stały pod znakiem wycieczek rowerowych w góry i biegania. Do zespołu mają dołączyć już reprezentanci Polski. Może jedynie zabraknąć Olafa Bizackiego, którego czeka konsultacja z lekarzami. Wychowanek MOSM Tychy bowiem narzeka na uraz kolana.

Tyszanie trenować będą do końca czerwca. Później czekają ich urlopy, by 19 lipca rozpocząć główne przygotowania do sezonu.