Hokejowy GKS Tychy dokonał pierwszych dwóch transferów do klubu przed kolejnym sezonem. Tyszan wzmocni dwóch mistrzów Polski – Jakub Michałowski i Kamil Wróbel.

Michałowski jest wychowankiem nowego mistrza Polski – JKH GKS Jastrzębie. 23-latek grający na pozycji obrońcy rozegrał w poprzednim sezonie 39 spotkań PHL. Grał również równolegle w Polonii Bytom, a także zaliczył powołania do reprezentacji Polski.

Nowy obrońca GKS ma waleczny charakter, który z pewnością zaszczepił mu ojciec, który był jednym z najlepszych pięściarzy w kraju. Michałowski pokazał, że boks nie jest mu obcy kiedy to stoczył pojedynek z Jean’em Dupuy. Obrońca jest ambitnym zawodnikiem, który nie chce się zadowolić jednym tytułem mistrzowskim. – Moim priorytetem jest wywalczenie Mistrzostwa Polski po raz drugi, trzeci i kolejny. Jestem przekonany, że jest to dla mnie idealne miejsce dla rozwoju i podniesienia swoich umiejętności – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy.

Do Tychów trafił również inny wychowanek ekipy z Jastrzębia – Kamil Wróbel. 24-letni napastnik zdobywał też niezwykle cenne doświadczenie w Czechach, gdzie grał w młodzieżowych zespołach AZ Havirov i HC Vitkovice. W minionym sezonie w 41 meczach dla JKH GKS zdobył dziewięć goli i zanotował 16 asyst.

Wróbel pojawi się w Tychach już na pierwszych zajęciach, które zaplanowano na 4 maja. Michałowski natomiast dołączy do zespołu po zgrupowaniu reprezentacji Polski.