Robimy Remonty Tyska Liga Futsalu rozpoczęła kolejne rozgrywki. Rozstrzygnięty został turniej barażowy o grę w elicie, a także rozegrano pierwsze spotkanie w 2. Lidze.

W turnieju o miejsce dające grę w 1. Lidze zagrali starzy wyjadacze – Piłkarscy Emeryci i Luz Blues Team, oraz beniaminkowie – Tyskie Dzbany i Football Club Brothers. Trudno było wskazać faworyta tej walki, ale spore szanse dawano debiutantom..

Parkiet jednak wszystko bardzo sprawnie zweryfikował. Podrażniona duma Piłkarskich Emerytów dodała im animuszu i to właśnie oni wracają do elity! Spadkowicz wygrał wszystkie spotkania pokonując kolejno 6:0 Luz Blues Team, 3:1 Football Club Brothers i 5:4 Tyskie Dzbany. Emeryci pokazali się z bardzo dobrej strony rozgrywając doskonałe zawody, a grając w taki sposób mogą sporo namieszać w 1. Lidze.

Po turnieju barażowym rozegrany został też pierwszy mecz drugiej ligi. Unknown Team mierzył się w nim z Oszołomami i po kapitalnym spotkaniu wygrał 4:1. Debiutant został więc pierwszym liderem zaplecza elity, która zmagania rozpocznie jutro.

Niedzielne zmagania o godz. 8:00 rozpocznie starcie Kamratów z Wembleya z ekipą From UA. Po nim, o godz. 8:50, wyjdą na parkiet Piwkarzyki i FC Dallas, a więc dwaj tradycyjni już faworyci. W kolejnych meczach 1. Ligi zagrają Bieruńskie Grajki z Adwokatami Śląsk (10:30) i The Naturat Hydro Optima z Antrax (11:20). Zmagania elity przerwie drugoligowe starcie Pod Jesionami z „A”msterdam Duet Team (9:40).

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.