Piłkarze GKS Tychy już przygotowują się do kolejnego sezonu. Jutro (sobota, 24.06.) tyszanie rozegrają pierwszy mecz sparingowy.

Na pierwszych zajęciach Jurij Szatałow miał do dyspozycji 22 zawodników. Zabrakło jeszcze Rafała Dobrolińskiego, ale pojawili się młodzieżowcy – Piotr Fortuna i Konrad Jakubczyk. Do GKS wrócił też Łukasz Krzczuk, który ostatnio był wypożyczony do Legionovi Legionowo.

Pierwszy trening GKS Tychy przed startem sezonu

Od poniedziałku w zajęciach uczestniczyć mają kolejni wychowankowie. Kacper Piątek, Mateusz Duda i Jan Biegański dostali kilka dni wolnego z powodu ostatniej walki o Centralną Ligę Juniorów. Warto zaznaczyć, że Biegański ma zaledwie 15 lat, ale sztab szkoleniowy już teraz chce mu się przyjrzeć.

Każdy zawodnik przed urlopem otrzymał rozpiskę indywidualnych zadań do wykonania. – Wszyscy wyglądają bardzo dobrze i są gotowi do ciężkiej pracy. Pierwszy tydzień, to przede wszystkim trening wprowadzający z aspektami piłkarskimi. Musimy spokojnie wchodzić na obciążenia, z tygodnia na tydzień będą one coraz większe. Maksymalne uderzenie jest zaplanowane podczas zgrupowania – mówił oficjalnej stronie Dietmar Brehmer, II trener GKS Tychy.
Pierwszy trening GKS Tychy przed startem sezonu

GKS Tychy już jutro (sobota, 24.06.) rozegra pierwszy mecz sparingowy. Tyszanie zmierzą się w Gliwicach z Piastem, a pojedynek o godz. 13. rozegrany zostanie na boisku Carbo.