Siatkarze TKS Tychy przegrali swój wyjazdowy mecz w Krośnie. Wyższość rywali musieli uznać też zawodnicy koszykarskiego GKS II Tychy.

Zespół Marcina Nycza w Krośnie rozegrał niezłe spotkanie. Szczególnie pierwszy set był kapitalny w wykonaniu obu zespołów. Rzadko spotkana wymiana zakończyła się wynikiem 36:34 na korzyść Karpat. W drugiej wymianie miejscowi wygrali do 17. Tyszanie mając nóż na gardle w trzecim secie walczyli o przedłużenie swoich szans na korzystny wynik, ale ostatecznie ulegli rywalom do 23.

TKS Tychy po dziesięciu meczach zajmują szóste miejsce w tabeli. Tyszanie mają na koncie 13 punktów.

Karpaty Krosno – TKS Tychy 3:0 (36:34, 25:17, 25:23).

Swój wyjazdowy mecz przegrali też koszykarze drugiej drużyny GKS Tychy. Tyszanie grali w Częstochowie z tamtejszą AK Iskra. Po pierwszych dwóch kwartach nic nie zapowiadało porażki tyszan, którzy kolejno wygrali partie 21:16 i 19:14. Po zmianie stron gra GKS II jakby się zatrzymała, co bezlitośnie wykorzystali częstochowianie.

Już w trzeciej partii gospodarze odrobili stratę z nawiązką wychodząc na jednopunktowe prowadzenie. W czwartej tylko kontrolowali przebieg zdarzeń i kontynuowali swoją dobrą grę. Ostatecznie GKS II Tychy przegrał 78:81.

AK Iskra Częstochowa – GKS II Tychy 81:78 (16:21 | 14:19 | 32:22 | 19:16)
GKS II: Chodukiewicz 19 (16 zbiórek, 7 w ataku), Szczepanek 16 (3 przechwyty), Danielak 12, Jakacki 10, Wspaniały 9 (6 zbiórek, 4 przechwyty), Karwat 8, Gierlotka 4, Polakowski, Mertus, Woźniak.