W miniony weekend w tyskiej Hali Sportowej rozgrywane były Mistrzostwa Amatorów Miasta Tychy w Siatkówce. Najlepsi okazali się Siatkarze z Majami.

Zespół ten jest dobrze znany w środowisku siatkarskim, a niejednokrotnie stawał do walki również w tyskich turniejach. Tym razem Siatkarze z Majami wywalczyli Mistrzostwo Amatorów Miasta Tychy.

W ćwierćfinałowych meczach nie zabrakło emocji, a do półfinałów awansowały ekipy Volley Stars, Jan Olbracht, Pronetbud i Siatkarze z Majami. Dzięki wygranym w półfinale do walki o tytuł najlepszej drużyny w Tychach stanęły dwie ostatnie ekipy.

Siatkarze z Majami dość pewnie pokonali Pronetbud 2:0, wygrywając sety kolejno do 19 i 20. Trzecie miejsce natomiast wywalczyła ekipa Jan Olbracht również 2:0 pokonując Volley Starts. W tym przypadku gra była bardziej wyrównana, a sety zakończyły się wynikami 25:21 i 26:24.

Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach.