Drugi zespół GKS Tychy rozegrał pierwszy posezonowy mecz kontrolny. Tyszanie zmierzyli się z Rozwojem Katowice, a w składzie GKS pojawili się testowani zawodnicy.

Spotkanie zostało rozstrzygnięte już w pierwszej połowie, kiedy to padły wszystkie gole. Wynik otworzył w 21. min. Paluch, który wykorzystał błąd defensywy rywali. Tyszanin przejął piłkę przed polem karnym Rozwoju, wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam obijając słupek zdobył gola.

Chwilę później było już 2:0. Pipia dograł piłkę do Misztala, a ten bez przyjęcia oddał strzał nie dając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi katowiczan. Po pół godzinie gry GKS II zdobył trzeciego gola, a tym razem na listę strzelców wpisał się Ploch wykorzystując podanie Palucha.

Goście przed przerwą zdobyli honorowe trafienie, a zawodnik Rozwoju popisał się przy nim efektownym szczupakiem. W ostatnim kwadransie GKS mógł podwyższyć prowadzenie, ale rzut karny w fatalnym stylu przestrzelił Paluch.

Wynik może cieszyć, ale jeszcze bardziej poziom gry GKS II w składzie którego pojawiło się kilku testowanych graczy. – Mimo, iż spotkały się drużyny z czwartej ligi, to operowanie piłką było na bardzo wysokim poziomie. Udało nam się utrzymać zaangażowanie i koncentrację z rozgrywek ligowych, co z pewnością cieszy, podobnie jak osiągnięty dzisiaj wynik – mówił Łukasz Kopczyk, asystent Jarosława Zadylaka.

GKS II Tychy – Rozwój Katowice 3:1 (3:1)
1:0 Paluch (21.)
2:0 Misztal (28.)
3:0 Ploch (30.)
3:1 (41.)

GKS II Tychy: Zawodnik testowany – Pipia, Bielusiak, Zarębski, Rutkowski, Paluch, Legenzow, Krężelok, Misztal, Ploch, Machowski oraz Hachuła, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Rabiej, Wilk, Śmiłowski. Trener Jarosław Zadylak.