Hokeiści GKS Tychy mają za sobą próbę generalną przed rozgrywkami Hokejowej Ligi Mistrzów. Tyszanie przegrali po dogrywce 1:2 z JKH GKS Jastrzębie.

Pojedynek nie był wielkim widowiskiem, a świadczyć o tym mogą dwie bezbramkowe tercje. Dopiero w 46. min. został otwarty wynik spotkania. Na listę strzelców wpisał się Tomáš Sýkora dając prowadzenie tyszanom.

Miejscowi odpowiedzieli w 52. min. grając z przewagą jednego zawodnika. Więcej goli nie padło w regulaminowym czasie gry, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W tej już w drugiej min. jastrzębianie zdobyli gola, a Murraya pokonała najlepszy na lodzie Kasperlik.

Podopiecznych Andreia Gusowa czeka jeszcze niespełna tydzień przygotować, by zadebiutować w Hokejowej Lidze Mistrzów. Tyszanie bowiem w piątek (31.08.) zmierzą się przed własną publicznością z IFK Helsinki.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 2:1 d. (0:0, 0:0, 1:1, d. 1:0)
0:1 – Tomáš Sýkora – Michael Cichy (45:21),
1:1 – Tomáš Komínek– Martin Kasperlik, Jakub Grof (51:58, 5/4),
2:1 – Martin Kasperlik – Jakub Grof, Tomáš Komínek (61:56)

Minuty karne: 8 – 10.

GKS Tychy: Murray – Bryk, Górny; Bagiński, Rzeszutko, Kalinowski – Kotlorz, Novajovský; Jeziorski, Galant, Witecki – Ciura, Pociecha; Michnow, Komorski, Klimienko – Kolarz; Szczechura, Cichy, Sýkora oraz Gościński.