Kobieca reprezentacja Polski ponownie zawita na Stadionie Miejskim Tychy. Polki podejmą reprezentantki Albanii w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata.

Reprezentacja Polski już gościła w Tychach. Sześć lat temu polki pokonały Słowację 2:0, a spotkanie oglądało z wysokości trybun ponad sześć tysięcy widzów. Wynik ten na stałe wpisał się do historii kobiecej piłki nożnej jako najlepszy pod względem frekwencji. W 2016 roku w drugim meczu rozgrywanym w Tychach Biało-Czerwone bezbramkowo zremisowały z Danią, a na trybunach zasiadło ponad pięć tys. widzów.

W bieżących eliminacjach do Mistrzostw Świata polki zajmują trzecie miejsce. Podopieczne Niny Patalon mają za sobą dwa mecze, w których zremisowały z Belgią w Gdańsku 1:1 i pokonały w Erewaniu Armenię 1:0. Przed Biało-Czerwonymi są Norweżki i Belgijki, a za ich plecami Kosowo, Albania i Armenia. Bezpośredni awans do finałów, które rozegrane zostaną w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii otrzyma tylko zwycięzca grupy.

Polki będą mogły powiększyć dorobek punktowy, a kibice pobić rekord frekwencji będą mogli 26 października o godz. 19:45.

Wejściówki na mecz z Albanią są w cenie 5 zł (ulgowy) i 10 zł (normalny). Bilety można nabywać za pośrednictwem bilety.gkstychy.info, a kasy Stadionu Miejskiego Tychy będą otwarte tylko i wyłącznie w dniu meczu.