Rezerwa GKS Tychy słabszą formę ma już wyraźnie za sobą. Tyszanie właśnie odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu, całkowicie dominując LKS Decor Bełk.

Zespół Jarosława Zadylaka już przyzwyczaił, że będąc w formie szybko uzyskuje przewagę nad drużyną rywala. Nie inaczej było w Bełku, gdzie na przeciwko miał niewygodnego i groźnego przeciwnika.

Tyszanie rzucili się na gospodarzy, ale strzały Rutkowskiego i Stefaniaka nie dały goli. W 12. min. powinno być 1:0 dla „Trójkolorowych”, ale piłka po strzale Misztala zatrzymała się na słupku. Wynik otworzył po kwadransie gry doświadczony Łukasz Kopczyk, który pewną główką pokonał bramkarza LKS Decor. Dziesięć min. później było 2:0. Rzut karny wywalczył Kasprzyk, a następnie sam pewnie wymierzył sprawiedliwość.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do miejscowych, którzy znaleźli sposób na pokonanie Dany. Tyszanie zaspali przy rzucie rożnym i stracili pierwszego gola od 500 minut! Chwilę później gospodarze mogli wyrównać, ale tym razem bramkarz GKS nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron gracze z Bełku nadal przeważali i odważnie atakowali bramkę tyszan. Dana jednak kapitalnymi interwencjami ratował swój zespół przed stratą golą. W 56. min. trochę spokoju tyszanom mógł dać Biegański, ale trafił piłką w słupek. W kolejnej akcji już jednak nie chybił i po podaniu Kargulewicza podwyższył prowadzenie, a przebieg wydarzeń na boisku wrócił do normy. Kwadrans przed końcem gry „Trójkolorowych” uratował słupek, a dobitka padła łupem Dany. Wynik spotkania w 82. min. ustanowił Kopczyk, który ponownie znalazł się w odpowiednim miejscu po rozegraniu rzutu rożnego.

– Muszę przyznać, że obawialiśmy się tego spotkania. Przyszło nam walczyć na ciężkim terenie z wymagającym przeciwnikiem. Osobiście jeszcze tutaj punktów nie zdobyłem, ale liczyłem mocno na drużynę i to nam się udało. Pokazaliśmy też dzisiaj, że dobrze wykonane dośrodkowanie jest kluczem do sukcesu – mówił trener GKS II Tychy, Jarosław Zadylak.

KS Decor Bełk – GKS II Tychy 1:4 (1:2). Bramki: Kopczyk 2 (15., 82.), Kasprzyk (26., karny), Biegański (62.).
GKS II Tychy: 99. Dana – 97. K. Rutkowski, 4. Zarębski, 19. Kopczyk, 3. Stefaniak, 31. Kargulewicz (87, 5. Nowak), 34. Krężelok, 11. Misztal, 47. Biegański (73, 24. Staniucha), 77. B. Rutkowski (61, 17. Pawlusiński), 9. Kasprzyk. Trener Jarosław Zadylak.