Tychy Falcons mają za sobą kolejny ligowy mecz. Tym razem tyskie Sokoły wygrały na wyjeździe z Kraków Football Kings 41:27.

Pojedynek zapowiadał się bardzo emocjonująco. Szczególnie, że obie drużyny ostatni raz mierzyły się w maju 2019 roku. Kibice więc oczekiwali wyrównanego, obfitego w mocno fizyczną grę starcia.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli tyszanie, którzy po 10-jardowej akcji biegowej Julesa St. Ge zaliczyli przyłożenie, a podwyższenie za punkt dorzucił Robert Szmielak. Chwilę później przyłożenie zaliczył LaParish Lewis po 14-jardowej akcji powrotnej po fumble. Krakowianie jednak nie zamierzali składać broni i jeszcze w pierwszej kwarcie doprowadzili do remisu.

W drugiej kapitalną akcję biegową na 57 jardów zaliczył Szmielak, który również dorzucił podwyższenie za jeden. Królowie przed przerwą zdążyli zaliczyć tylko przyłożenie po 31-jardowej akcji i do szatni z prowadzeniem schodziły Sokoły. W trzeciej partii za sprawą LaParisha Lewisa (45-jardowa akcja powrotna) i podwyższeniu Szmielaka było już 27:19 na korzyść Falcons. Ozdobą meczu mogła być akcja Julesa St. Ge, który zaliczył przyłożenie po przebiegnięciu ponad 70 jardów! Tradycyjnie już za jeden podwyższył Szmielak, ale gospodarze stratę zmniejszyli o osiem oczek po akcji biegowej i podwyższeniu za dwa. Ostatnie słowo jednak należało do Sokołów, a konkretniej Mateusza Patalasa i Szmielaka.

Tyskie Sokoły w pełni zasłużenie wygrały mecz w Krakowie 41:27. Kolejny mecz Falcons rozegrają w niedzielę (16.05.). Rywalem będzie Silesia Rebels.

Kraków Kings – Tychy Falcons 27:41 (13:13, 6:7, 0:7, 8:14).
I kwarta
0:7 – przyłożenie Julesa St. Ge po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Robert Szmielak)
0:13 – przyłożenie LaParisha Lewisa po 14-jardowej akcji powrotnej po fumble
6:13 – przyłożenie Daniela Lazarowicza po 4-jardowej akcji biegowej
13:13 – przyłożenie Patryka Jakubca po 6-jardowej akcji po podaniu Filipa Mościckiego (podwyższenie za jeden punkt Marcin Masłoń)

II kwarta
13:20 – przyłożenie Roberta Szmielaka po 57-jardowej akcji po podaniu Julesa St. Ge (podwyższenie za jeden punkt Robert Szmielak)
19:20 – przyłożenie Alonzo Brocka po 31-jardowej akcji po podaniu Filipa Mościckiego

III kwarta
19:27 – przyłożenie LaParisha Lewisa po 45-jardowej akcji powrotnej (podwyższenie za jeden punkt Robert Szmielak)

IV kwarta
19:34 – przyłożenie Julesa St. Ge po 73-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Robert Szmielak)
27:34 – przyłożenie Alonzo Brocka po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Philipp Blechinger po podaniu Filipa Mościckiego)
27:41 – przyłożenie Mateusza Patalasa po 24-jardowej akcji po podaniu Julesa St. Ge (podwyższenie za jeden punkt Robert Szmielak)