Beniaminek Zina IV Ligi – LKS Bestwina wysoko zawiesił poprzeczkę GKS II Tychy. Tyszanie jednak zdołali ograć rywala i wywalczyć komplet punktów.

Podopieczni Jarosława Zadylaka w swoim stylu rozpoczęli spotkanie, ale już na początku meczu doskonałą okazję zmarnował Kargulewicz. Swoich sił próbował też Łukasz Kopczyk, ale i jemu nie udało się otworzyć wyniku spotkania. Goście nie ograniczyli się do obrony swojej bramki, a w 10. min. Adrian Odyjewski musiał wykazać się umiejętnościami przy uderzeniu z dystansu.

Po kwadransie gry Kargulewicz wpadł z piłką w pole karne, ale jego strzał w ostatniej chwili został zastopowany. Po nieco ponad pół godzinie gry Pipia minimalnie chybił, a chwilę później goście wyprowadzili kontratak. Pierwsze uderzenie Odyjewski jeszcze zdołał obronić, ale wobec dobitki był już bezradny i niespodziewanie beniaminek objął prowadzenie.

Jarosław Zadylak musiał zareagować już w przerwie, dokonując dwóch zmian, a trzeciej w 54. min. Te roszady mocno rozruszały zawodników GKS II, a wprowadzony jako trzeci Orliński zdobył wyrównującego gola. Po nieco ponad godzinie gry ten sam zawodnik był nieprzepisowo zatrzymywany w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Misztal. W 77. min. goście nie skorzystali z prezentu miejscowych, a piłka uderzona przez rywala trafiła wprost w Odyjewskiego. Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji, ale wykorzystali dopiero tę w doliczonym czasie gry. Wówczas Dzięgielewski najpierw wywalczył rzut karny, a następnie pewnie go wykorzystał.

Tyszanie w pierwszej połowie nie zagrali według założonego planu. – W przerwie meczu musieliśmy wziąć się w garść. Dodatkowo zawodnicy wchodzący z ławki dali nam impuls, którego w tym meczu brakowało i udało nam się wygrać to spotkanie – mówił Łukasz Kopczyk, grający asystent Jarosława Zadylaka.

GKS II Tychy – LKS Bestwina 3:1 (0:1)
0:1 Patroń (34.)
1:1 Orliński (55.)
2:1 Misztal (64. karny)
3:1 Dzięgielewski (90. karny)

GKS II Tychy: 1. Odyjewski – 17. Pipia , 4. Zarębski, 19. Kopczyk, 18. Staniucha (54, 31. Orliński), 8. Kargulewicz, 11. Misztal, 18. Pawlusiński (46, 77. Legenzow), 47. Biegański (46, 20. Ploch), 24. Paluch (68, 14. Dzięgielewski), 79. Machowski (87, 78. Bielusiak). Trener Jarosław Zadylak.