W miniony weekend grupa tyszan wystartowała w zimowej edycji biegu z przeszkodami Spartan. W 13-osobowej ekipie było aż dziesięciu debiutantów!

Tyszanie startujący pod egidą Spartan Training Group Tychy trenują pod okiem Sławomira Buturli, a spotkania biegowe koordynuje Wojciech Zadarnowski. Ten drugi w tym roku zresztą już „zaliczył” jeden bieg Spartan, a w poprzednim sezonie został multimedalistą kompletując sześć tzw. Triffect czyli złożonych części z biegów na dystansie Sprint, Super i Beast/Ultra.

Zimowa edycja Spartana nie do końca była zimową. – Pogoda zaskoczyła wszystkich słońcem i dość wysoką temperaturą, więc nie mogło być mowy o typowo zimowym Spartanie – mówi trener grupy, Sławomir Buturla. – Można powiedzieć, że pogoda była łaskawa dla naszych debiutantów, którzy po biegu nie mogli ukryć zachwytów z trasy, przeszkód i.. medali – dodaje założyciel grupy Viking Training Center, w której trenują tyscy Spartanie.

Pogoda była faktycznie łaskawa, podobnie zresztą jak trasa która była bardzo szybka. Pozwoliło to na wygranie swojej kategorii wiekowej debiutującej w seniorach Aleksandrze Szojda. – Przed startem miałam wiele obaw głównie ze względu na mocno siłowe przeszkody Spartana. Ostatecznie jednak udało mi się poradzić z nimi – mówiła tyszanka.

Tyszanie swój debiutancki start mogli więc zaliczyć do w pełni udanych i już chwilę po przekroczeniu mety oświadczali, że to nie było ich ostatnie spotkanie ze Spartanem. – Wszyscy świetnie się bawili i jak na debiutantów poradzili sobie bardzo fajnie. Byli doskonale przygotowani do tego wyzwania i mogą być z siebie w pełni zadowoleni – dodaje Buturla.

Sławomir Buturla trenerem Spartan Training Group Tychy jest od ośmiu lat i do startu w tym biegu namówił dziesiątki tyszan. Teraz razem z trenerem pomocniczym postawił sobie wyjątkowy cel związany z.. powrotem biegu z Polski! – Cieszymy się z powrotu Spartana do naszego kraju i chcemy w Bielsku-Białej wystartować jako najliczniejszy zespół – dodaje Wojciech Zadarnowski. W Bielsku-Białej Spartan rozegrany zostanie na początku sierpnia, a zawodnicy będą mogli zmierzyć się z dystansami Sprint (5 km), Super (10 km) oraz Kids. Rejestracja wkrótce ma ruszyć, a STG Tychy dla swoich podopiecznych ma atrakcyjne zniżki.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.