Marcin Gołosz został najlepszym spikerem Fortuna 1. Ligi w sezonie 2020/21. Tyszanin otrzymał najwyższą ocenę wspólnie z przedstawicielem Korony Kielce.

W zestawieniu przygotowanym przez Dział Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej Marcin Gołosz otrzymał wysoką ocenę 5.00. Taką samą jak spiker prowadzący zawody sportowe z udziałem Korony Kielce. Obaj wyprzedzili przedstawiciela Zagłębia Sosnowiec.

GKS Tychy i Stadion Miejski Tychy mają spikera, który nie chce wychodzić przed szereg i na siłę być najważniejszym elementem spotkań. – W pracy spikera dla mnie najważniejszym jest żeby być tylko tłem dla wydarzeń na boisku i atmosfery na trybunach, a to nie zawsze wiąże się z uznaniem w oczach oceniających. Dlatego te noty naturalnie schodzą na dalszy plan. Miniony sezon pokazał, że udało się znaleźć złoty środek – mówi Gołosz.

Tyszanin ze swojej roli wywiązuje się bardzo dobrze, ale tak wysokiej oceny swojej pracy się nie spodziewał. – Gdzieś tam w trakcie rozgrywek pojawiały się pozytywne komentarze, ale tego, że będzie aż tak dobrze się nie spodziewałem i żal tylko, że część z tych meczów była zamknięta dla publiczności. Cieszę się, że mój Klub znalazł się tak wysoko w zestawieniu, a ja po dwóch latach samodzielnej pracy z mikrofonem na tym szczeblu dostałem kolejny impuls do podnoszenia swoich umiejętności – dodał.

Wcześniej Marcin Gołosz wymiennie, bądź wspólnie prowadził mecze z Michałem Rusem. Jest również spikerem na meczach m.in. hokejowego GKS Tychy i GKS Futsal Tychy.