Hokeiści GKS Tychy przeszli już do ostatniego etapu przygotowań do nowego sezonu. Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego trenują już na lodzie.

Większość zawodnik na powrót na lód czekała prawie cztery miesiące. Zdecydowanie krótsza przerwa dotyczyła reprezentantów Polski. Radość z wyjścia na lód jednak dla wszystkich była taka sama.

Pierwszy okres na lodzie zostanie poświęcony technice i panowaniu nad krążkiem. Wszystko będzie się odbywać pod okiem Tomasza Kurzawy, który dołączył do sztabu szkoleniowego i będzie pełnił rolę specjalisty w doskonaleniu jazdy na łyżwach. Nowy trener wyróżniał się w tym elemencie na zajęciach. – Znamy wszyscy doskonale umiejętności Tomka, ale na nasze usprawiedliwienie muszę powiedzieć, że jest on już od trzech tygodni na lodzie. Nasi zawodnicy bardzo szybko go jednak dogonią – mówił Krzysztof Majkowski, trener GKS Tychy.

W zajęciach wciąż jednak brakuje kilku zawodników, których przyjazd do Tychów uzależniony jest głównie od wytycznych związanych z COVID-19. Nie wiadomo więc czy na pierwszy sparing z Zagłębiem Sosnowiec (05.08., godz. 17:00) Krzysztof Majkowski będzie miał do dyspozycji zawodników zza granicy.

Do zmian doszło na Stadionie Zimowym Tychy, który został wzbogacony o nowe elementy. Pod dachem bowiem pojawiły się flagi przedstawiające największe sukcesy GKS Tychy.