Drugi zespół GKS Tychy po ostatniej wpadce w Bielsku-Białej wczoraj sięgnął po komplet punktów. Tyszanie pokonali LKS Orzeł Łękawica 3:2.

Podopieczni Sebastiana Idczaka ostatnio mocno skomplikowali sobie życie. Tyszanie są wciąż liderem Zina IV Ligi, ale drugi LKS Bełk ma pięć punktów straty i dwa mecze rozegrane mniej.

Mecz z Orłem GKS II doskonale go rozpoczął, bo już w pierwszej akcji zdobył gola. Janiak w 47. sek. skutecznie dobił strzał kapitana tyszan i otworzył wynik. Pięć min. później bramkarz gości w kapitalny sposób wybronił uderzenie pod poprzeczkę Palucha. Chwilę później Biegański próbował swoich sił, ale ponownie kapitalnie zachował się Byrtek. W 38. min. zmarnowane okazje zemściły się na miejscowych, a Czarnogłowski skapitulował po strzale z rzutu wolnego.

Drugą część gry zespół Idczaka rozpoczął podobnie do pierwszej, bo od odważnego ataku. Dzięgielewski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarze Orła, ale przegrał ten pojedynek. Również uderzenia Biegańskiego, Machowskiego i Krężeloka nie znalazły drogi do bramki gości.

„Trójkolorowi” dopięli swego w 71. min. Wówczas Pipia dokładnie dograł piłkę do Dzięgielewskiego, który tym razem zdołał skierować ją do bramki Orła. Tyszanie z prowadzenia jednak cieszyli się zaledwie dziesięć minut, bo w 82. min. goście ponownie doprowadzili do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników GKS II Tychy, którzy w 84. min. strzelili trzecią bramkę. Tym razem szczęście dopisało Machowskiemu, którego uderzenie głową przełamało ręce doskonale spisującego się bramkarza gości.

– Po zmianie stron przejęliśmy inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. Niestety znów zawiodła skuteczność, bo ten wynik mógł być okazalszy, ale tu sporo krwi napsuł nam bramkarz gości. Najważniejsze, że pokazaliśmy charakter i po walce do samego końca zainkasowaliśmy trzy punkty – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy, trener Sebastian Idczak.

GKS II Tychy – LKS Orzeł Łękawica 3:2 (1:1)
1:0 Janiak (1.)
1:1 Piórecki (38. wolny)
2:1 Dzięgielewski (71. głową)
2:2 Biegun (82.)
3:2 Machowski (84.głową)

GKS II Tychy: 12. Czarnogłowski – 7. Rutkowski, 19. Kopczyk, 32. Bielusiak Ż, 17. Pipia, 11. Ploch Ż, 34. Krężelok, 8. Biegański (80, 14. Borzęcki), 23, Machowski (84. 24. Rabiej), 25. Paluch, 10. Janiak (46, 9. Dzięgielewski Ż). Trener Sebastian Idczak.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.