W tyskiej Hali Sportowej rozegrany zostanie turniej futsalowy z okazji 100-lecia Powstań Śląskich. Zagrają w nim zespoły do lat 13, a Tychy będą reprezentowane przez trzy ekipy.

Zawody za cel mają promowanie pamięci o Powstaniach Śląskich, ale też propagowanie zdrowego stylu życia i sportowej rywalizacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowski.

W turnieju zagra osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Co ciekawe do dalszej fazy zawodów awansuję wszystkie drużyny, które w systemie pucharowym będą walczyły o ostateczne zwycięstwo.

W grupie 1. zagrają KS Chełmek, LKS Przecieszyn, APN SMS I Tychy i UKS Czułowianka Czułów, natomiast w 2. LKS Wisła Wielka, APN SMS II Tychy, RPM Mikołów oraz SPS Sokół Wola. O miejsca w grupach zespoły będą rywalizować w sobotę (27.11.) w godzinach 10-14. W niedzielę natomiast od godz. 9 rozgrywana będzie faza pucharowa.

Od godz. 11:40 rozgrywane będą mecze o miejsca w turnieju. Finał natomiast ma być rozegrany o godz. 12:40, a o 13:00 zaplanowano wręczenie nagród oraz zakończenie zawodów.

Organizatorem zawodów jest GKS Futsal Tychy, a mecze rozgrywane będą w tyskiej Hali Sportowej.