Hokeiści GKS Tychy zdemolowali lidera PHL – Unię Oświęcim! „Trójkolorowi” rozegrali kapitalne spotkanie wygrywając 8:1.

Bardzo długo czekali tyszanie na zwycięstwo nad oświęcimianami. Na przełamanie niemocy wybrali sobie idealny moment, bowiem potrzebowali punktów i jednocześnie wykorzystali problemy personalne rywala.

Pierwsza tercja nie zapowiadała takiego obrotu spraw, mimo iż to podopieczni Andrieja Siodrienki byli stroną przeważającą. Okazje jednak miały oba zespoły, ale nieco skuteczniejsi byli miejscowi. GKS dzięki precyzyjnemu uderzeniu Bartłomieja Jeziorskiego w 9. min. schodził na przerwę prowadząc. Chwilę wcześniej z dobrej strony pokazał się Tomas Fucik.

Przełomowa okazała się druga tercja, w której tyszanie zagrali koncertowo. Do podwyższenia wyniku potrzebowali zaledwie pół minuty. Jason Seed uderzył na bramkę Unii, a do odbitego krążka przez Clarke’a Saundersa dopadł Alexander Szczechura i ulokował go w siatce. W 37. min. na bramkarzu popracował Jean Dupuy co zakończyło się trzecim golem GKS. Tyszanie poszli za ciosem i 35 sek. później prowadzili 4:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Filip Starzyński.

Jeszcze przed przerwą oświęcimianie zdobyli gola, który mógł dać im nadzieję na odwrócenie losów meczu. Dodatkowo na trzecią tercję trener Unii postanowił wymienić bramkarza. Na planach się jednak skończyło, bo gospodarze tego dnia grali niezwykle skutecznie. Dwukrotnie bramkarza Unii pokonał Michael Cichy, a na listę strzelców wpisali się też Christian Mroczkowski i Jegor Fieofanow.

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 8:1 (1:0, 3:1, 4:0)
7:1 Christian Mroczkowski – Bartłomiej Pociecha, Marek Biro (52:02),
8:1 Jegor Fieofanow – Grigorij Żełdakow (55:18, 5/4).

GKS Tychy: T. Fučík – M. Biro, B. Pociecha (2); M. Gościński, R. Galant, B. Jeziorski – J. Seed, O. Bizacki (2); A. Szczechura, M. Cichy, C. Mroczkowski – G. Żełdakow, A. Smirnow (2); D. Sierguszkin, J. Fieofanow, J. Dupuy – D. Korczemkin; J. Witecki, F. Starzyński, S. Marzec (2).
Trener: Andriej Sidorienko.