Ostatnie dwa sezony spędził w Sokole Łańcut i Mieście Szkła Krosno. Zdecydował się jednak wrócić do GKS Tychy podpisując dwuletnią umowę.

Mowa o Piotrze Wielochu, który wraca do Tychów i ma być ważną postacią ekipy Tomasza Jagiełki. 27-letni rozgrywający w GKS grał w sezonie 2018/19 rozgrywając w sumie 951 minut i zdobywając 411 punktów.

Zawodnika nie trzeba było długo namawiać na ponowne założenie koszulki GKS. – Na pewno duże znaczenie miał fakt, że grałem już w Tychach. Wiedziałem, że to dobrze poukładany klub pod względem finansowym i organizacyjnym. W sumie otrzymałem od trenera dwa telefony. Za pierwszym razem była to bardzo luźna rozmowa czy w ogóle byłbym zainteresowany grą w GKS Tychy i czy chcę usiąść do rozmów. W drugiej rozmowie dogadaliśmy w zasadzie wszystkie szczegóły umowy i tak znalazłem się ponownie w GKS Tychy – mówił Piotr Wieloch, oficjalnej stronie GKS Tychy.

Rozgrywający dobrze wspomina sezon spędzony w Tychach. – Wspominam go bardzo dobrze pod względem organizacyjnym i współpracy z trenerem. Mieliśmy wtedy doświadczony zespół i oczekiwania były bardzo duże. Chcieliśmy osiągnąć zdecydowanie więcej, ale ostatecznie nie udało nam się przejść pierwszej rundy – mówił.

Piotr Wieloch liczy, że zespół w nowym sezonie osiągnie lepszy wynik, niż w roku kiedy występował w Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego. – Na pewno będzie to całkiem nowy zespół i liczę, że mieszanka młodości z doświadczeniem przyniesie rezultaty. Ja osobiście liczę na lepszy wynik niż w sezonie, kiedy po raz ostatni tu występowałem – Kończy Wieloch.