GKS Tychy przedłużył umowę z Wiktorem Żytkiem. Defensywny pomocnik będzie bronił tyskich barw do końca czerwca 2025 roku.

28-latek do Tychów trafił z Puszczy Niepołomice w przerwie zimowej sezonu 2020/21 i niemal od razu stał się podstawowym graczem „Trójkolorowych”. Transfer Wiktora Żytka na przestrzeni ostatnich lat należy traktować jako „strzał w dziesiątkę”, bowiem zawodnik bardzo rzadko zaliczał słabsze występy.

Pomocnik w Fortuna 1 Lidze zaliczył 65 występów w barwach GKS Tychy zdobywając siedem goli i notując pięć asyst. Biorąc pod uwagę raczej defensywne zadania zawodnika liczby te są bardzo przyzwoite. Żytek wystąpił też w trzech spotkaniach Pucharu Polski.

Zawodnik cechuje się walecznością i nieustępliwością na boisku, czym zasłużył na szacunek kibiców. – Myślę, że „Żyto” podczas swojego dotychczasowego pobytu w Tychach zaskarbił sobie sympatię oraz zaufanie kibiców i kolegów z szatni, dzięki swojemu zaangażowaniu, a także charakterze oddanym na boisku. Cieszymy się, że zostaje z nami – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy Leszek Bartnicki, Prezes KP GKS Tychy.

– Zarówno dwa lata temu, jak i teraz szybko doszliśmy do porozumienia. Tak musi być, żeby móc skupić się już na pracy na boisku. Czuję się w klubie bardzo dobrze, staram się też pełnić swoją rolę również w szatni i pomagać chłopakom – dodał Wiktor Żytek po podpisaniu nowego kontraktu.

Przypomnijmy, że GKS Tychy aktualnie przebywa na zgrupowaniu we Wałbrzychu.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.